Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Šáren
Příspěvky: 3
Registrován: 13 čer 2017 22:26

Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod Šáren » 14 čer 2017 11:19

Dobrý den,

ráda bych se podělila s případnými novými klienty městské sítě Kosmonet o vlastní zkušenost.

3 měsíce firma nebyla schopná zajistit funkční internet, internet kolísal a na místo slíbených 13-20 Mbit/s se rychlost zdaleka nepřiblížila spodní hranici této hodnoty. I přes naše opětovné telefonáty, kdy nám ,,operátorkou´´ či kdo to vlastně je, bylo slíbeno, že se nám technik ozve, se nic nedělo a nikdo nás zpětně nekontaktoval. Následovala tedy osobní návštěva, kdy se tedy ,,upracovaní,, zaměstnanci začali snažit něco dělat. Po příjezdu techniků se ale nic nestalo, funkčnost internetu se zhoršila, router jsme tedy museli několikrát denně restartovat, aby internet alespoň na chvíli šel. Jelikož je naše práce závislá na internetu, potíže nás neminuly a přítel musel tyto komplikace řešit odjezdem k funkčnímu internetu, aby potřebná data odeslal. Z těchto důvodů, které jsou výše, jsme ke dni 30.6. 2017 odstoupili od smlouvy, načež nám bylo sděleno, zřejmě znovu ,,operátorkou,, (nevíme, kdo to je a nevíme, zda je odborník na danou problematiku nebo jen tlumočník opakujících se slov), že žádnou chybu neevidují a odstoupení tedy platí k 30.9.2017. Nevíme, proč bychom měli platit za služby, které nefungují, smlouva byla evidentně porušena ze strany Kosmonetu a s osobou, která evidentně nerozumí emailové komunikaci jak z naší strany, tak ze své (gramatické chyby, nedopsaná slova atd, ...), nehodlám řešit, zda internet fungoval nebo ne.
Uznávám, že chyba je i na naší straně, jelikož jsme se dostatečně předem neinformovali o této službě viz recenze: http://rychlost.cz/isp/kosmonet/hodnoceni/

Další služba, kterou město Mnichovice nabízí je zapůjčení bagru. Zkuste si ho tedy někdo zapůjčit. Po telefonátu nám bylo sděleno, že tato služba není dostupná a že se bagr nepůjčuje.. Nerozumím tedy ani tomuto.

Proč město Mnichovice nabízí služby, které nejsou funkční?

Zároveň přeji hodně nervů a opatrnosti chodcům i řidičům po cestě od křižovatky Babiš Citroën směrem na Hrusice. Rozpadlá cesta bez chodníku není bezpečná.

Přeji hezký den alespoň těm, co takové zbytečnosti nemusí řešit a nezpomaluje to jejich fungování v práci a v životě Mnichovic.

Mgr. Šárka Makovcová

Uživatelský avatar
Birkof
Příspěvky: 3
Registrován: 15 pro 2014 13:56

Re: Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod Birkof » 14 čer 2017 12:52

Dobrý den paní Makovcová.
Mohu Vám nabídnout služby konkurenčního poskytovatele firmy AllstarNet. Pracuji pro ni jako externista a služby jsou opravdu takové jaké inzeruje.
Pokud máte zájem, můžete mne kontaktovat mailem na birkof@mirosovak.cz . Děkuji.

PS: Bagr umím zajistit také, kamarád vlastní dva. ;-)
Jirka Svoboda

Uživatelský avatar
VS Mnichovice
Příspěvky: 1
Registrován: 14 čer 2017 16:07

Re: Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod VS Mnichovice » 14 čer 2017 19:22

Dobrý den, paní Makovcová,

nezlobte se, ale celý Váš příspěvek mi tak trochu přijde jako reklamní kampaň pro konkurenční firmu, ke které jste se připojila ještě předtím, než jste nám podala výpověď. A nyní se snažíte za každou cenu ze smlouvy vyvázat dříve.
Vaše připojení bylo v pořádku a žádné stížnosti na nefunkčnost služby z Vaší strany, či ze strany Vašeho přítele, neevidujeme. Jediné co evidujeme je požadavek na zřízení služby veřejná IP adresa. Adresu jsme nastavili a Váš přítel nám řekl, že tomu rozumí a že si ji donastaví sám. Jelikož se mu to nepovedlo, jeli k Vám naši technici, kteří IP adresu nastavili a překontrolovali i připojení, které bylo v pořádku. Od té doby od Vás nemáme žádnou hlášenou poruchu.

Po zaslání výpovědi s tím, že nejste spokojeni, jsme kvalitu připojení chtěli prověřit, ale bohužel naše zařízení již není přístupné, takže předpokládám, že jste ho již demontovali a proto jsme nebyli schopni připojení prověřit a případně zjednat nápravu.

Ohledně bagru, v nabídce bagr nemáme, ale pouze UNC čelní nakladač, který je využíván hlavně pro potřeby Veřejných služeb města Mnichovice, a obyvatelům je půjčován pouze v případě, že zrovna pro něj není využití. Bohužel, v současné době je denně využíván, proto jsme Vám nabídli náhradní řešení a to zprostředkování zapůjčení bagru od pana Vávry, se kterým dlouhodobě spolupracujeme.
Vzhledem k tomu, že UNC čelní nakladač je dlouhodobě využíván, rozhodli jsme se ho prozatímně z nabídky služeb stáhnout.Za Veřejné služby města Mnichovice
Veronika Veverková

Uživatelský avatar
Birkof
Příspěvky: 3
Registrován: 15 pro 2014 13:56

Re: Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod Birkof » 14 čer 2017 20:00

Docela by mě zajímalo, v čem tkví ta reklama na konkurenční firmu v příspěvku paní Makovcové. Případně na jakou, ale to se tu asi nesmí zveřejňovat.
Je to pochopitelné, když vlastníkem tohoto fóra je město Mnichovice, které provozuje datovou síť a nabízí různé služby, že se zde budou smět psát pouze kladná hodnocení jejich služeb, případně budou povoleny záporná hodnocení konkurentů.
Sice neznám paní Makovcovou ani jejího přítele, ale říká se "na každém šprochu pravdy trochu", předpokládal bych tedy, že by se nesnažili ukončit odběr služby pokud by byli spokojeni. Spokojený klient totiž zpravidla neodchází.
Jirka Svoboda

Uživatelský avatar
Margita Valentová
Příspěvky: 15
Registrován: 14 lis 2014 08:00

Re: Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod Margita Valentová » 14 čer 2017 20:31

Vážená paní Makovcová,

k Vaší výtce na stav silnice od křižovatky Mirošovická x Ondřejovská směr Hrusice bychom Vám rádi sdělili, že tato komunikace je v majetku Krajské správy a údržby silnic, nikoliv města Mnichovice. Nicméně vysokého rizika pro chodce v tomto úseku jsme si vědomi a dlouhodobě se jím zabýváme. V tuto chvíli je již zpracována prověřovací studie na stavbu chodníku a dokončuje se projekt pro stavební povolení. Je třeba dořešit i souhlasy majitelů přilehlých pozemků v tomto úseku, což způsobuje značnou časovou prodlevu. Věříme ale, že další úkony v rámci stavebního řízení budou dořešeny do konce roku a hlavně, že město získá pro výstavbu chodníku dotaci podobně, jako na realizaci chodníku směr Myšlín.

Margita Valentová
místostarostka

Šáren
Příspěvky: 3
Registrován: 13 čer 2017 22:26

Re: Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod Šáren » 15 čer 2017 10:27

Vážená paní Veverková,

děkuji za výjimečnou bleskovou reakci.
Pokud bych chtěla udělat reklamu konkurenci, jistě by stálo za to zmínit název firmy. Tento příspěvek je opět zcestný.

„Vaše připojení bylo v pořádku a žádné stížnosti na nefunkčnost služby z Vaší strany, či ze strany Vašeho přítele, neevidujeme.“
K tomuto také nemám vlastně co napsat. Možná můžu jen doporučit- lépe si evidovat telefonní hovory a jejich obsah. Udělat si pořádek u sebe.

Přeji hezký den

Mgr. Šárka Makovcová
Naposledy upravil(a) Šáren dne 15 čer 2017 21:32, celkem upraveno 1 x.

Šáren
Příspěvky: 3
Registrován: 13 čer 2017 22:26

Re: Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod Šáren » 15 čer 2017 10:31

Vážená paní místostarostko,

děkuji za odpověď.
Budu držet palce k získání dotace pro realizaci chodníku.

Přeji hezký den

Mgr. Šárka Makovcová

Novotný
Příspěvky: 1
Registrován: 15 čer 2017 12:39

Re: Kosmonet = opravdu kosmické služby; Bagr/nebagr

Příspěvekod Novotný » 16 čer 2017 08:28

Dobrý den všem,
běžně do diskuzí nepřispívám, ale tato diskuze mě přesvědčila, abych svůj názor napsal. Rozhodně nemohu souhlasit se zakladatelkou této diskuze. Kosmonet mám již 5 let a jsem naprosto spokojený. Internet je rychlý bez výpadků. Možnost řešit poruchy denně včetně víkendů a svátků až do 22:00 hodin je naprosto unikátní a hlavně pokud je porucha nahlášena, tak se neprodleně řeší.
Nyní mi po pěti letech odešla anténa a novou jsem dostal od Kosmonetu zcela zdarma – což mě mile překvapilo :-)
Takže pro mě je Kosmonet jedinou volbou a co slyším od sousedů, nejsem jediný :-)
Takže milý Kosmonete, my jsme spokojeni a fandíme vám.
Jiří Novotný


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

cron