Nové vyhlášky, Život Mnichovic

J.S.
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2015 11:36

Nové vyhlášky, Život Mnichovic

Příspěvekod J.S. » 01 kvě 2016 23:39

Dobrý den,

zaregistroval jsem v Životě Mnichovic dvě nové vyhlášky 1. pálení 2. alkohol. Kvituji je s povděkem, ale zajímalo by mne jakým způsobem budebude probíhat jejich dodržování v praxi? Aneb kdo se bude dohadovat s opilci a neukázněnými paliči? Kdo je bude pokutovat atd. Není to práce spíš pro městského strážníka?

Dále jsem chtěl navrhnout redakci časopisu Život Mnichovic aby již nezveřejňovala nekonečné hádky pana Janouda s panem Baborem, zvrtlo se to ve štěkání dvou psů o ničem a přínos pro běžného obyvatele - čtenáře žádný. Škoda promarněné stránky v jinak bezvadném čtení.


díky Svoboda

Uživatelský avatar
Margita Valentová
Příspěvky: 15
Registrován: 14 lis 2014 08:00

Re: Nové vyhlášky, Život Mnichovic

Příspěvekod Margita Valentová » 02 kvě 2016 11:11

Dobrý den, pane Svobodo,

pokud dojde k porušení vyhlášky města, je možno zavolat na Policii ČR. Vyhláška o zákazu pití alkoholu na veřejném prostranství se nám již osvědčila v praxi. Policie byla občany volána kvůli popíjejícím bezdomovcům do parku pod základní školou a právě na základě této vyhlášky byli pánové policisty z parku vykázáni. Bohužel, všichni víme, že to není stoprocentní řešení, ale pokud na ně bude volána policie, doufáme, že je Mnichovice přestanou bavit a že změní své působiště... Co se týká pálení, osobně doporučuji nejdříve domluvu "po dobrém". Každé hlášení, ať už policii nebo úřadům, budí negativní emoce a velmi rychle tak dojde k sousedskému sporu (ty velmi často gradují a končí u soudu). Někdy je lepší předejít těmto nepříjemnostem pouze domluvou. Pokud však není dohoda možná, přestupky řeší Obec s rozšířenou působností, pro nás jsou to Říčany. Je tedy možné nahlásit zdokumentovaný (foto, video) přestupek buď na MěÚ Mnichovice nebo ideálně přímo na přestupkové oddělení do Říčan. Je třeba ale počítat s tím, že bude potřeba Vaše svědectví.

Vaše doporučení ohledně diskuzí pana Janouda redakci ŽM předáme. Kloním se k Vašemu názoru, že by tyto příspěvky v časopise být neměly, pro podobné diskuze je vhodnější používat právě diskuzní fórum zde. Ostatně totéž navrhoval ve svém příspěvku i zastupitel Ing. Vlastimil Babor panu Janoudovi, ten to však odmítl. Redakce každý měsíc velmi bojuje o volné místo v časopise, takže přesunutí diskuzí na web jen přivítají.

Děkuji Vám za Váš příspěvek, s pozdravem,

Margita Valentová, místostarostka


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

cron