Zákaz vstupu do ulice Sportovní

Lída

Zákaz vstupu do ulice Sportovní

Příspěvekod Lída » 26 bře 2015 18:58

Ráda bych se něco dozvěděla o tomto zákazu.
Náš syn se dnes o odpolední přestávce šel projít do této ulice směrem k nádraží. Potom vyděšený nám oběma rodičům volal. Nějací chlapci mu nadávali do debilů. O nich si myslel své a nevšímal si jich. A potom mu začala nadávat i nějaká učitelka a vyhrožovala mu trojkou z chování - nevšiml si nějakých cedulí, pouze se procházel po asfaltové silnici.
Co to je za novinky? Hrozilo snad synovi nějaké na této cestě nebezpečí? Proč se tam nesmí a proč porušení zákazu, v jeho případě nevědomé, vyvolává takové hysterické reakce?
Děkuji za odpověď.

Petra Pecková

Re: Zákaz vstupu do ulice Sportovní

Příspěvekod Petra Pecková » 29 bře 2015 21:30

Dobrý večer, paní Lído.
Nevím o žádném zákazu, který by se týkal žáků základní školy, kteří se procházejí po asfaltové vozovce ve Sportovní. Pokud vím, ve čtvrtek akorát ve Sportovní byl nějaký problém, kdy se místní obyvatelé "pustili" do řidičů velkých nákladních aut (nebo jednoho auta?), pravděpodobně od Povodí Vltavy. To dělalo úpravy na korytu Mnichovky. Náklaďáky přijely totiž přes mostek, přes který nesmí jezdit auta větší tonáže než 3,5 tuny. Místní obyvatelé řidičům sdělili, že se má jezdit kolem stavebnin a prý reakce řidičů byla velmi svérázná (slyšela jsem i o jakýchsi tvrdších slovech). O celé věci vím od jednoho z aktérů, který v ulici bydlí. A proběhlo to rozhodně pouze mezi dospělými - obyvatelé ulice a řidič (či obsluha) toho velkého auta.
O ničem, co by se týkalo žáků školy nevím. Žádná zákazová značka pro chodce zde není. Velmi často ale děti ze školy přecházejí po železné trubce, která vede přes potok a ve Sportovní ulici se o polední pauze scházejí různé "partičky". Občas tam děti bouchají práskací kuličky a v minulosti se už nějaké události s místními obyvateli, kteří si na chování dětí stěžovali, řešily. Pokud na místě byla i jakási paní učitelka, která hrozila trojkou z chování, bylo by vhodné se obrátit na paní ředitelku základní školy, jistě se situace, ke které došlo, vysvětlí.
S pozdravem,
Petra Pecková - starostka

Lída

Re: Zákaz vstupu do ulice Sportovní

Příspěvekod Lída » 31 bře 2015 19:47

Dobrý den, tak to je moc dobrá zpráva. Pro mě je i z naší strany, protože nic z toho , co jste popsala ,kluci nedělali. Sice ani on ani já pořádně nechápeme, co to ten den bylo za událost , ale následky to pro nikoho nemá. Nic se nestalo, jen jsme Vás paní starostko obrali o kousek Vašeho drahocenného času, protože jste na můj dotaz odpovídala. Děkuji.

Zpět na