sběrný dvůr-Mnichovice

Uživatelský avatar
Kolka Václav
Příspěvky: 9
Registrován: 02 pro 2014 21:21
Bydliště: Závěrka

sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Kolka Václav » 11 bře 2015 21:52


Dobrý den všem lidem dobré vůle.
Velice vítám a podporuji záměr obce ke zřízení sběrného dvora pro město Mnichovice a jeho spádové obce.
Do této úvahy by bylo vhodné zahrnout i možnost městké sběrny kovového odpadu.
Jsem ochoten ve svém volnu vypomoci.
s pozdravem Kolka Václav
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Uživatelský avatar
Petra Pecková
Příspěvky: 12
Registrován: 14 lis 2014 19:18

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Petra Pecková » 29 bře 2015 21:37

Dobrý večer, pane Kolka (skloňuji podle Vašeho přání, ale podle mého názoru je to špatně) :-)
Sběrný dvůr je naší prioritou. Určitě by ve sběrném dvoře byla i možnost umístit železný odpad. Ale nevím, zda bychom vybudovali jakousi velkou městskou sběrnu (ve smyslu "výkupnu") železného šrotu. Soukromá hned vedle ve Strančicích. Nicméně je to dobrý podnět a budeme o něm diskutovat.
Jinak teď se prvořadě musí dokončit obrovská stavba čistírny odpadních vod, protože v areálu doslova není k hnutí a následně se pustíme do sběrného dvora.
Pěkný večer a srdečně Vás zdravím.
Petra Pecková - starostka

J.S.
Příspěvky: 6
Registrován: 03 čer 2015 11:36

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod J.S. » 06 dub 2016 09:55

Dobrý den,

sběrný dvůr je zcela jistě vynikající nápad.
Jak prosím máme ale řešit situaci nyní? Potřeboval jsem zlikvidovat lednici, televizi a kočárek, předpokládal jsem že spadáme pod Říčany, když vlastní dvůr nemáme. Když jsem tam dojel a ukázal občanku, tak mi bylo řečeno že nikoliv. Že dvůr je bezplatně pouze pro říčanské a já si musím zaplatit. Věci jsem tam nechal, nepovezu je zpátky, ale ptám se, kam mají v současné době občané mnichovic tento objemný odpad vozit?

děkuj Svoboda

Uživatelský avatar
Margita Valentová
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2014 08:00

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Margita Valentová » 07 dub 2016 14:27

Dobrý den, pane Svobodo,

do doby, než budeme mít vlastní sběrný dvůr je možno likvidovat objemný komunální odpad:
1) v rámci akce "Sběr nebezpečných odpadů", která v dohledné době vychází na sobotu 14. května 2016 (8 - 11:30). Tento sběr je zdarma určen pro mnichovické občany, kteří mají zaplacen poplatek za odvoz komunálního odpadu pro rok 2016 a je nutné se prokázat občanským průkazem.

2) kdykoliv během roku po předchozí telefonické domluvě v areálu Veřejných služeb Mnichovice. Tato služba je zatím zpoplatněna. Více informací Vám sdělí ředitel VS pan Daniel Sedláček na tel. 724 311 126.

S pozdravem,

Margita Valentová
místostarostka města

J.S.
Příspěvky: 6
Registrován: 03 čer 2015 11:36

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod J.S. » 01 lis 2016 23:48

Dobrý den,

mohu na příští akci - tuším 26.11. odevzdat starou televizi? Mám si přinést nějaké potvrzení že mám odpady zaplaceny? Případně jaký je poplatek za odevzdání ve veřejných službách mimo akci?

děkuji
S.

Uživatelský avatar
Margita Valentová
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2014 08:00

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Margita Valentová » 02 lis 2016 11:53

Dobrý den pane/paní S.,

ano, máte pravdu, dne 26.11 se koná sběr nebezpečného odpadu, kde bude možno odevzdat i televizor nebo jiné spotřebiče.
Potvrzení o zaplacení není prozatím potřeba. Bohužel, až do vybudování sběrného dvora nemají Veřejné služby města Mnichovice prostor, kde by mohl být tento nadměrný odpad skladován. Mimo dny určené pro sběr nebezpečného odpadu (zpravidla organizované 2x ročně) doporučuje ředitel VS pan Daniel Sedláček kontaktovat sběrný dvůr v Říčanech ul. Březinova 1650 tel. 493 647 702.

S pozdravem,
Margita Valentová

J.S.
Příspěvky: 6
Registrován: 03 čer 2015 11:36

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod J.S. » 03 lis 2016 02:30

Dobře, díky.

Do Říčan jsem něco vezl na jaře, ovšem musím upozornit že zdarma je to jen pro Říčanské, pro nás s poplatkem.

J.S.
Příspěvky: 6
Registrován: 03 čer 2015 11:36

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod J.S. » 24 dub 2017 07:37

Dobrý den,

kdy bude prosím další sběr nebezpečného odpadu a kdy bude zprovozněn sběrný dvůr?

děkuji
Svoboda

Uživatelský avatar
Margita Valentová
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2014 08:00

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Margita Valentová » 24 dub 2017 10:26

Vážený pane Svobodo,

sběr nebezpečných odpadů proběhne v areálu Veřejných služeb v sobotu 13.5. 2017, 8:00 - 11:30 hod. Podrobnější info najdete v nejbližší době v aktuálním čísle Života Mnichovic nebo na webu města http://www.mnichovice.info/index.php/ak ... ych-odpadu.

Sběrný dvůr jsme původně chtěli otevřít již na letní sezónu, vzhledem k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek ale došlo ke zdržení s výběrovým řízením na realizační firmu. V tuto chvíli již stavební práce běží, reálně ale vidíme úplné otevření provozu na září tohoto roku.

Děkuji Vám za Váš dotaz a přeji pěkný den.

Margita Valentová

Uživatelský avatar
Kolka Václav
Příspěvky: 9
Registrován: 02 pro 2014 21:21
Bydliště: Závěrka

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Kolka Václav » 20 črc 2017 23:13


Dobrý den všem lidem dobré vůle.
Jedná se o domovní odpad a poplatky a odvoz i náklady s tím spojené.
Dnes, t.j. 20.7.2017 jsem měl rozvětvenou diskuzi na obci,se starostkou města Mnichovice, která mě "informovala" o tom, že se musím registrovat k odvozu domovního odpadu,ač musím praktikovat (z provozních důvodu) nákup pytlů na odpad ( odborně tomu říkají registrace k odvozu komunálního domovního odpadu), kde v ceně za jeden pytel je i jeho odvoz, ale musím jej dopravit na místo, které si určila odvozová firma(chci tím říci, jsou to další náklady s domovním odpadem, které nikdo nezohlední).Ostatní si dají popelnici ke vrátkům a o víc se nestarají. Ale k věci.Byl jsem informován, (budu mluvit lidově, slušně a neučeně, abych byl snadno k pochopení pro většinu lidí) tedy jsem byl informován, že obec-zastupitelé rozhodli, že minimum odpadu je, jako v mém příkladu, co do množství, 10-slovy deset pytlů na číslo popisné/evidenční a rok, čímž si vlastně kupuji službu odvozu komunálního domovního odpadu. Do dněška jsem si kupoval pytle dle potřeby a(praktikuji tuto metodu od roku 2000 a zatím to bylo bez problémů). Do dnešního dne mám ještě k dispozici ještě 2-slovy dva pytle na domovní odpad z předchozí doby. Na otázku, CO mám dělat s tím, když tento spodní limit nedosáhnu? (separuji-sklo-plast-hadry-železo-elektroniku-papír a pod a i s tímto odpadem mám, jako mnozí z Vás, spojené další náklady na odvoz z místa bydliště na sběrné místo a opět to nikoho nezajímá). Odpovědí mi bylo: udělejte si "mejdan,vykliďte si sklep,půdu a pod."A co další rok a tak dále...prostě budu povinně sbírat-platit pytle na domovní odpad a skladovat tak dlouho, až jeden ten pytel těma zásobami (draze zaplacenýma)naplním a odvezu k odvozu odvozové firmě, která tento pytel s pytlema odveze na skládku. Ať žije ekologie a logika, třikrát HURÁ, HURÁ, HURÁ.!!! Jako invalida II stupně, nejsem tak ekonomicky zabezpečený, abych si mohl dovolit "vyhazovat Kč z okna" a choval se NEekonomicky.

Ve finále jsem se dozvěděl,že vlastně ani nemusím tuto službu využít, nebo jenom z části (s vysvětlením: nemusíte si odebrat=10-slovy deset pytlů na domovní odpad, důležité je ZAPLATIT minimum,t.j. cenu 10-slovy deset pytlů na domovní odpad,respektive zaplatit 700,-Kč/rok, NE-odebírání plnohodnotné služby??? Divné co??? Prý i sběrný dvůr něco stojí,prodej a odvoz separovaného sběru je prý "hodně laciný" a obec na něj musí doplácet??? Navíc, obec zasílá lidem, kteří nezaplatí, upozornění a mě osobně se dostalo ponaučení, že nezaplatím-li, bude následovat správní řízení, následně rozhodnutí,nesplnění=žaloba a ve finále exekuce!!!!! Je mi z toho na /blicí smajlík/ :twisted:

CO bude následovat??? Dan z nemovitosti se dosti zvedla, aby bylo na výdaje.Určuje se,kolik domovního odpadu se MUSÍ vyprodukovat(z ekonomického pohledu) a pod.
Co takhle zdanit obecní vyhláškou třeba: množstevní odpad=trávu, co roste na soukromých pozemcích,k tomu napočítat i napadané listí z okolních stromů a pod., určit kdo, kdy a kde může jezdi po silnici-zavést místní míto,určit zpoplatněné parkovací zóny pro rezidenty a tvrdě zpoplatnit přespolní( ostatně placené parkování na náměstí se již připravuje) a to vše za stanovení minimálního=povinného množství/doby a za daných okolností a pořádně to ekonomicky zkalkulovat, aby na tom obec nedoplácela( z našich daní!!!)!!!
Mám mnoho další nápadu k ""realizaci v tomto směru"" jak lépe,více a častěji odrbat lidi-voliče, kteří tyto lidi "platí" ve svých daní, a že nejsou malé, to zná každý. A toto vše- současné, zrealizované i v budoucnu by mohli hlídat ty DVA "hlídači"( nejsou to policajti, ani strážníci=nemají žádnou pravomoc) které si obec najala a platí z našich daní, aby (s prominutím toho slova) "buzerovali" občany tohoto malebného městečka. Alespoň by měli smysluplnou práci, nejenom vyhánět "váguse" z hlavního náměstí-mravní ohrožení dětí, tak se potom nakvartýrujou přímo na dosah školy, aby je viděli všechny děti,co-by ukázka budoucnosti, když se nebudou dobře učit)


Ptám se, proč již neni chodník ke hřbitovu, proč néni záchytné parkoviště u nádraží,(toto jsem navrhoval již cca dvě volební období zpětně) proč nejsou opravené místní cesty, a pod.

Na upozornění o dlouhodobě stojícím "vraku-nepojízdného motorového vozidla" v ulici Habrová, v blízkosti ulice Smrková, nikoho nezajímá a nebo dostanu odpověd, že to je soukromá cesta a nemají pravomoc s tím něco udělat??? Ať žije ekologie a logika, třikrát HURÁ, HURÁ, HURÁ.!!!
Opravdu toto slibovali a hlásali ve volbách??? Vím, všechno stojí peníze. Jde o to, zda je radnice investuje vhodným a žádoucím způsobem???

apropo: proč před přejmenováním bezejmenné cesty na ulici Smrková nikoho ani nenapadlo, aby to dali vědět, zvláště těm, kterých se to má dotknout( doklady a další věci i náklady s tím spojené).

To nemluvím o tom, že s obcí uděláte nějakou dohodu (příkladně:elektronické dodávání Život Mnichovic, aby se to nemuselo tisknout a roznášet do schránek), to platilo napoprvé a dál NIC!!!
Co děláte prospěšného pro lidi v malebném městečku MNICHOVICE ???

Dočkám se inteligentní,rozumné a logické odpovědi na nastolené otázky??? S pozdravem Kolka V.
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron