sběrný dvůr-Mnichovice

Kolka Václav

sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Kolka Václav » 11 bře 2015 21:52

Dobrý den všem lidem dobré vůle.
Velice vítám a podporuji záměr obce ke zřízení sběrného dvora pro město Mnichovice a jeho spádové obce.
Do této úvahy by bylo vhodné zahrnout i možnost městké sběrny kovového odpadu.
Jsem ochoten ve svém volnu vypomoci.
s pozdravem Kolka Václav
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Petra Pecková

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Petra Pecková » 29 bře 2015 21:37

Dobrý večer, pane Kolka (skloňuji podle Vašeho přání, ale podle mého názoru je to špatně) :-)
Sběrný dvůr je naší prioritou. Určitě by ve sběrném dvoře byla i možnost umístit železný odpad. Ale nevím, zda bychom vybudovali jakousi velkou městskou sběrnu (ve smyslu "výkupnu") železného šrotu. Soukromá hned vedle ve Strančicích. Nicméně je to dobrý podnět a budeme o něm diskutovat.
Jinak teď se prvořadě musí dokončit obrovská stavba čistírny odpadních vod, protože v areálu doslova není k hnutí a následně se pustíme do sběrného dvora.
Pěkný večer a srdečně Vás zdravím.
Petra Pecková - starostka

J.S.

Příspěvekod J.S. » 06 dub 2016 09:55

Dobrý den,

sběrný dvůr je zcela jistě vynikající nápad.
Jak prosím máme ale řešit situaci nyní? Potřeboval jsem zlikvidovat lednici, televizi a kočárek, předpokládal jsem že spadáme pod Říčany, když vlastní dvůr nemáme. Když jsem tam dojel a ukázal občanku, tak mi bylo řečeno že nikoliv. Že dvůr je bezplatně pouze pro říčanské a já si musím zaplatit. Věci jsem tam nechal, nepovezu je zpátky, ale ptám se, kam mají v současné době občané mnichovic tento objemný odpad vozit?

děkuj Svoboda

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 07 dub 2016 14:27

Dobrý den, pane Svobodo,

do doby, než budeme mít vlastní sběrný dvůr je možno likvidovat objemný komunální odpad:
1) v rámci akce "Sběr nebezpečných odpadů", která v dohledné době vychází na sobotu 14. května 2016 (8 - 11:30). Tento sběr je zdarma určen pro mnichovické občany, kteří mají zaplacen poplatek za odvoz komunálního odpadu pro rok 2016 a je nutné se prokázat občanským průkazem.

2) kdykoliv během roku po předchozí telefonické domluvě v areálu Veřejných služeb Mnichovice. Tato služba je zatím zpoplatněna. Více informací Vám sdělí ředitel VS pan Daniel Sedláček na tel. 724 311 126.

S pozdravem,

Margita Valentová
místostarostka města

J.S.

Příspěvekod J.S. » 01 lis 2016 23:48

Dobrý den,

mohu na příští akci - tuším 26.11. odevzdat starou televizi? Mám si přinést nějaké potvrzení že mám odpady zaplaceny? Případně jaký je poplatek za odevzdání ve veřejných službách mimo akci?

děkuji
S.

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 02 lis 2016 11:53

Dobrý den pane/paní S.,

ano, máte pravdu, dne 26.11 se koná sběr nebezpečného odpadu, kde bude možno odevzdat i televizor nebo jiné spotřebiče.
Potvrzení o zaplacení není prozatím potřeba. Bohužel, až do vybudování sběrného dvora nemají Veřejné služby města Mnichovice prostor, kde by mohl být tento nadměrný odpad skladován. Mimo dny určené pro sběr nebezpečného odpadu (zpravidla organizované 2x ročně) doporučuje ředitel VS pan Daniel Sedláček kontaktovat sběrný dvůr v Říčanech ul. Březinova 1650 tel. 493 647 702.

S pozdravem,
Margita Valentová

J.S.

Příspěvekod J.S. » 03 lis 2016 02:30

Dobře, díky.

Do Říčan jsem něco vezl na jaře, ovšem musím upozornit že zdarma je to jen pro Říčanské, pro nás s poplatkem.

J.S.

Příspěvekod J.S. » 24 dub 2017 07:37

Dobrý den,

kdy bude prosím další sběr nebezpečného odpadu a kdy bude zprovozněn sběrný dvůr?

děkuji
Svoboda

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 24 dub 2017 10:26

Vážený pane Svobodo,

sběr nebezpečných odpadů proběhne v areálu Veřejných služeb v sobotu 13.5. 2017, 8:00 - 11:30 hod. Podrobnější info najdete v nejbližší době v aktuálním čísle Života Mnichovic nebo na webu města http://www.mnichovice.info/index.php/ak ... ych-odpadu.

Sběrný dvůr jsme původně chtěli otevřít již na letní sezónu, vzhledem k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek ale došlo ke zdržení s výběrovým řízením na realizační firmu. V tuto chvíli již stavební práce běží, reálně ale vidíme úplné otevření provozu na září tohoto roku.

Děkuji Vám za Váš dotaz a přeji pěkný den.

Margita Valentová

Zpět na