sběrný dvůr-Mnichovice

Kolka Václav

sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Kolka Václav » 11 bře 2015 21:52

Dobrý den všem lidem dobré vůle.
Velice vítám a podporuji záměr obce ke zřízení sběrného dvora pro město Mnichovice a jeho spádové obce.
Do této úvahy by bylo vhodné zahrnout i možnost městké sběrny kovového odpadu.
Jsem ochoten ve svém volnu vypomoci.
s pozdravem Kolka Václav
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Petra Pecková

Re: sběrný dvůr-Mnichovice

Příspěvekod Petra Pecková » 29 bře 2015 21:37

Dobrý večer, pane Kolka (skloňuji podle Vašeho přání, ale podle mého názoru je to špatně) :-)
Sběrný dvůr je naší prioritou. Určitě by ve sběrném dvoře byla i možnost umístit železný odpad. Ale nevím, zda bychom vybudovali jakousi velkou městskou sběrnu (ve smyslu "výkupnu") železného šrotu. Soukromá hned vedle ve Strančicích. Nicméně je to dobrý podnět a budeme o něm diskutovat.
Jinak teď se prvořadě musí dokončit obrovská stavba čistírny odpadních vod, protože v areálu doslova není k hnutí a následně se pustíme do sběrného dvora.
Pěkný večer a srdečně Vás zdravím.
Petra Pecková - starostka

J.S.

Příspěvekod J.S. » 06 dub 2016 09:55

Dobrý den,

sběrný dvůr je zcela jistě vynikající nápad.
Jak prosím máme ale řešit situaci nyní? Potřeboval jsem zlikvidovat lednici, televizi a kočárek, předpokládal jsem že spadáme pod Říčany, když vlastní dvůr nemáme. Když jsem tam dojel a ukázal občanku, tak mi bylo řečeno že nikoliv. Že dvůr je bezplatně pouze pro říčanské a já si musím zaplatit. Věci jsem tam nechal, nepovezu je zpátky, ale ptám se, kam mají v současné době občané mnichovic tento objemný odpad vozit?

děkuj Svoboda

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 07 dub 2016 14:27

Dobrý den, pane Svobodo,

do doby, než budeme mít vlastní sběrný dvůr je možno likvidovat objemný komunální odpad:
1) v rámci akce "Sběr nebezpečných odpadů", která v dohledné době vychází na sobotu 14. května 2016 (8 - 11:30). Tento sběr je zdarma určen pro mnichovické občany, kteří mají zaplacen poplatek za odvoz komunálního odpadu pro rok 2016 a je nutné se prokázat občanským průkazem.

2) kdykoliv během roku po předchozí telefonické domluvě v areálu Veřejných služeb Mnichovice. Tato služba je zatím zpoplatněna. Více informací Vám sdělí ředitel VS pan Daniel Sedláček na tel. 724 311 126.

S pozdravem,

Margita Valentová
místostarostka města

J.S.

Příspěvekod J.S. » 01 lis 2016 23:48

Dobrý den,

mohu na příští akci - tuším 26.11. odevzdat starou televizi? Mám si přinést nějaké potvrzení že mám odpady zaplaceny? Případně jaký je poplatek za odevzdání ve veřejných službách mimo akci?

děkuji
S.

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 02 lis 2016 11:53

Dobrý den pane/paní S.,

ano, máte pravdu, dne 26.11 se koná sběr nebezpečného odpadu, kde bude možno odevzdat i televizor nebo jiné spotřebiče.
Potvrzení o zaplacení není prozatím potřeba. Bohužel, až do vybudování sběrného dvora nemají Veřejné služby města Mnichovice prostor, kde by mohl být tento nadměrný odpad skladován. Mimo dny určené pro sběr nebezpečného odpadu (zpravidla organizované 2x ročně) doporučuje ředitel VS pan Daniel Sedláček kontaktovat sběrný dvůr v Říčanech ul. Březinova 1650 tel. 493 647 702.

S pozdravem,
Margita Valentová

J.S.

Příspěvekod J.S. » 03 lis 2016 02:30

Dobře, díky.

Do Říčan jsem něco vezl na jaře, ovšem musím upozornit že zdarma je to jen pro Říčanské, pro nás s poplatkem.

J.S.

Příspěvekod J.S. » 24 dub 2017 07:37

Dobrý den,

kdy bude prosím další sběr nebezpečného odpadu a kdy bude zprovozněn sběrný dvůr?

děkuji
Svoboda

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 24 dub 2017 10:26

Vážený pane Svobodo,

sběr nebezpečných odpadů proběhne v areálu Veřejných služeb v sobotu 13.5. 2017, 8:00 - 11:30 hod. Podrobnější info najdete v nejbližší době v aktuálním čísle Života Mnichovic nebo na webu města http://www.mnichovice.info/index.php/ak ... ych-odpadu.

Sběrný dvůr jsme původně chtěli otevřít již na letní sezónu, vzhledem k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek ale došlo ke zdržení s výběrovým řízením na realizační firmu. V tuto chvíli již stavební práce běží, reálně ale vidíme úplné otevření provozu na září tohoto roku.

Děkuji Vám za Váš dotaz a přeji pěkný den.

Margita Valentová

Kolka Václav

Příspěvekod Kolka Václav » 20 črc 2017 23:13

Jedná se o domovní odpad a poplatky a odvoz i náklady s tím spojené.
Dnes, t.j. 20.7.2017 jsem měl rozvětvenou diskuzi na obci,se starostkou města Mnichovice, která mě "informovala" o tom, že se musím registrovat k odvozu domovního odpadu,ač musím praktikovat (z provozních důvodu) nákup pytlů na odpad ( odborně tomu říkají registrace k odvozu komunálního domovního odpadu), kde v ceně za jeden pytel je i jeho odvoz, ale musím jej dopravit na místo, které si určila odvozová firma(chci tím říci, jsou to další náklady s domovním odpadem, které nikdo nezohlední).Ostatní si dají popelnici ke vrátkům a o víc se nestarají. Ale k věci.Byl jsem informován, (budu mluvit lidově, slušně a neučeně, abych byl snadno k pochopení pro většinu lidí) tedy jsem byl informován, že obec-zastupitelé rozhodli, že minimum odpadu je, jako v mém příkladu, co do množství, 10-slovy deset pytlů na číslo popisné/evidenční a rok, čímž si vlastně kupuji službu odvozu komunálního domovního odpadu. Do dněška jsem si kupoval pytle dle potřeby a(praktikuji tuto metodu od roku 2000 a zatím to bylo bez problémů). Do dnešního dne mám ještě k dispozici ještě 2-slovy dva pytle na domovní odpad z předchozí doby. Na otázku, CO mám dělat s tím, když tento spodní limit nedosáhnu? (separuji-sklo-plast-hadry-železo-elektroniku-papír a pod a i s tímto odpadem mám, jako mnozí z Vás, spojené další náklady na odvoz z místa bydliště na sběrné místo a opět to nikoho nezajímá). Odpovědí mi bylo: udělejte si "mejdan,vykliďte si sklep,půdu a pod."A co další rok a tak dále...prostě budu povinně sbírat-platit pytle na domovní odpad a skladovat tak dlouho, až jeden ten pytel těma zásobami (draze zaplacenýma)naplním a odvezu k odvozu odvozové firmě, která tento pytel s pytlema odveze na skládku. Ať žije ekologie a logika, třikrát HURÁ, HURÁ, HURÁ.!!! Jako invalida II stupně, nejsem tak ekonomicky zabezpečený, abych si mohl dovolit "vyhazovat Kč z okna" a choval se NEekonomicky.

Ve finále jsem se dozvěděl,že vlastně ani nemusím tuto službu využít, nebo jenom z části (s vysvětlením: nemusíte si odebrat=10-slovy deset pytlů na domovní odpad, důležité je ZAPLATIT minimum,t.j. cenu 10-slovy deset pytlů na domovní odpad,respektive zaplatit 700,-Kč/rok, NE-odebírání plnohodnotné služby??? Divné co??? Prý i sběrný dvůr něco stojí,prodej a odvoz separovaného sběru je prý "hodně laciný" a obec na něj musí doplácet??? Navíc, obec zasílá lidem, kteří nezaplatí, upozornění a mě osobně se dostalo ponaučení, že nezaplatím-li, bude následovat správní řízení, následně rozhodnutí,nesplnění=žaloba a ve finále exekuce!!!!! Je mi z toho na /blicí smajlík/ :twisted:

CO bude následovat??? Dan z nemovitosti se dosti zvedla, aby bylo na výdaje.Určuje se,kolik domovního odpadu se MUSÍ vyprodukovat(z ekonomického pohledu) a pod.
Co takhle zdanit obecní vyhláškou třeba: množstevní odpad=trávu, co roste na soukromých pozemcích,k tomu napočítat i napadané listí z okolních stromů a pod., určit kdo, kdy a kde může jezdi po silnici-zavést místní míto,určit zpoplatněné parkovací zóny pro rezidenty a tvrdě zpoplatnit přespolní( ostatně placené parkování na náměstí se již připravuje) a to vše za stanovení minimálního=povinného množství/doby a za daných okolností a pořádně to ekonomicky zkalkulovat, aby na tom obec nedoplácela( z našich daní!!!)!!!
Mám mnoho další nápadu k ""realizaci v tomto směru"" jak lépe,více a častěji odrbat lidi-voliče, kteří tyto lidi "platí" ve svých daní, a že nejsou malé, to zná každý. A toto vše- současné, zrealizované i v budoucnu by mohli hlídat ty DVA "hlídači"( nejsou to policajti, ani strážníci=nemají žádnou pravomoc) které si obec najala a platí z našich daní, aby (s prominutím toho slova) "buzerovali" občany tohoto malebného městečka. Alespoň by měli smysluplnou práci, nejenom vyhánět "váguse" z hlavního náměstí-mravní ohrožení dětí, tak se potom nakvartýrujou přímo na dosah školy, aby je viděli všechny děti,co-by ukázka budoucnosti, když se nebudou dobře učit)

Ptám se, proč již neni chodník ke hřbitovu, proč néni záchytné parkoviště u nádraží,(toto jsem navrhoval již cca dvě volební období zpětně) proč nejsou opravené místní cesty, a pod.

Na upozornění o dlouhodobě stojícím "vraku-nepojízdného motorového vozidla" v ulici Habrová, v blízkosti ulice Smrková, nikoho nezajímá a nebo dostanu odpověd, že to je soukromá cesta a nemají pravomoc s tím něco udělat??? Ať žije ekologie a logika, třikrát HURÁ, HURÁ, HURÁ.!!!
Opravdu toto slibovali a hlásali ve volbách??? Vím, všechno stojí peníze. Jde o to, zda je radnice investuje vhodným a žádoucím způsobem???

apropo: proč před přejmenováním bezejmenné cesty na ulici Smrková nikoho ani nenapadlo, aby to dali vědět, zvláště těm, kterých se to má dotknout( doklady a další věci i náklady s tím spojené).

To nemluvím o tom, že s obcí uděláte nějakou dohodu (příkladně:elektronické dodávání Život Mnichovic, aby se to nemuselo tisknout a roznášet do schránek), to platilo napoprvé a dál NIC!!!
Co děláte prospěšného pro lidi v malebném městečku MNICHOVICE ???

Dočkám se inteligentní,rozumné a logické odpovědi na nastolené otázky??? S pozdravem Kolka V.
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 24 črc 2017 11:52

Vážený pane Kolko,

v úvodu se omlouvám za skloňování Vašeho příjmení. U tohoto způsobu oslovení zůstanu i nadále, přestože vyžadujete, abychom Vás oslovovali v prvním pádě. Od dětství jsem naučena používat český jazyk dle jeho pravidel a oslovovat osoby pádem pátým. Vzhledem k tomu, že Vaše příjmení zní Kolka (předseda), správné oslovení zní „pane Kolko“ (předsedo). Prosím tedy o toleranci tohoto mého vrtochu.

K jednotlivým bodům Vašeho příspěvku:

Ad LIKVIDACE TUHÉHO KOMUNÁLNÍHO ODPADU (TKO)
Vyhláška, která byla schválena dozorčím orgánem ministerstva vnitra a následně zastupiteli města Mnichovice před dvěma lety, upravuje podmínky tak, aby byly rovné pro všechny majitele nemovitostí v katastru města. Jejím schválením jsme se přiřadili k ostatním více jak 90 % obcí, které tento způsob poplatků za likvidaci odpadů používají, a to především z toho důvodu, že do té doby používaný systém založený na dobrovolném uzavření smlouvy o likvidaci TKO nefungoval. Poplatek za tuto službu celé roky neměly zaplaceny stovky majitelů nemovitostí a výsledkem byly ve velké míře černé skládky, odložené odpadové sáčky v úvozech cest a na sběrných místech tříděného odpadu, nebo dokonce zákonem zakázané pálení odpadů v domovních kotlích nebo otevřených ohništích. Zavedením povinnosti podílet se finančně na likvidaci TKO se situace v tomto směru výrazně zlepšila. Protože proč by někdo vyhazoval své odpadky tajně na veřejné prostranstvích, když má doma zaplacenou popelnici nebo pytle.
Jak jsme se Vám při včerejší diskuzi snažili vysvětlit, vyhláška nestanovuje, kolik TKO musíte vyprodukovat. Stanovuje minimální výši poplatku, kterým se na likvidaci musíte jako majitel nemovitosti podílet a Vy si pouze vyberete, zda budete svůj domovní odpad ukládat do pytlů nebo popelnice. Jde tedy o poplatek za službu a ne o prodej pytlů jako takových. Ty dostanete v daném minimálním počtu deseti kusů k zaplacenému poplatku a je jen na Vás, jak s nimi naložíte a zda je naplníte.
Co se týká odvozu pytlů - zákonnou povinností města je zajistit místa pro odkládání veškerého komunálního odpadu produkovaného fyzickými nepodnikajícími osobami na jejím katastrálním území. Tato povinnost je v případě pytlů splněna po dohodě se svozovou firmou, která pytle nakládá podél trasy svozu. Není tedy v žádném případě naší povinností odvážet odpady od jednotlivých nemovitostí. - věřte, že bychom velmi rádi zajistili odvoz odpadu každému od jeho nemovitosti, ale vzhledem k členitému terénu a historicky nevyhovujícím šířkám komunikací v zastavěných částech města není na mnoha částech možnost technicky toto zajistit. Jednoduše řečeno, svozová firma se na spoustu míst se svou technikou nedostane.
To, že třídíte, je samozřejmě chvályhodné. Ale ani likvidace tříděného odpadu není zadarmo, je rozpočítána právě do poplatku za likvidaci TKO. Takže pokud jste třídil a neplatit, byl jste tzv. černým pasažérem, na kterého dopláceli ostatní obyvatelé města.
Od podzimu tohoto roku bude zprovozněn sběrný dvůr, jehož výstavba právě probíhá. Všichni ti, kteří mají zaplacen roční poplatek za likvidaci odpadu, budou mít možnost služby sběrného dvora využívat zdarma.
Pokud jste tedy nezaplatil poplatek stanovený vyhláškou města, dopustil jste se přestupku a postup pracovnic městského úřadu byl naprosto správný. Byl jste na tuto skutečnost upozorněn výzvou k zaplacení s ponaučením, jaký je další postup v případě, že svou povinnost nesplníte.

Ad CHODNÍK V ONDŘEJOVSKÉ ULICI
Majitelem této komunikace není město Mnichovice, ale Středočeský kraj, jehož prioritou vybudování chodníku není. Přesto velmi usilujeme o zajištění bezpečnosti chodců v této oblasti a výstavbu chodníku. Proto město nechalo vypracovat studii, ke které se opakovaně vyjadřovala jak Policie ČR, tak majitel komunikace. Po mnoha jednáních byla studie schválena.
Dále proběhlo výběrové řízení na projektanta, který následně vypracoval projektovou dokumentaci k územnímu řízení. Tato dokumentace musela být znovu projednána s Policií ČR, s majitelem komunikace a všemi správci sítí.
Po obdržení kladného stanoviska od všech výše zmíněných orgánů bylo třeba vyřešit majetkové poměry v místě budoucí stavby, protože ani pozemky podél komunikace nejsou v majetku města. Proto byli nejprve osloveni dopisem a následně pozváni na osobní setkání s projektantem všichni majitelé přilehlých pozemků (cca 50), na kterých by měla být stavba umístěna. Na této schůzce, která proběhla 29. 6. 2017, jim byl představen projekt a zodpovězeny všechny dotazy týkající se stavby. V současné době stále probíhají s majiteli jednání, postupně od nich získáváme souhlasy s umístěním stavby a řešíme majetkové vyrovnání, aby mohla být podána žádost o umístění stavby.
Procesy to nejsou jednoduché, hlavně časově. Navíc budeme usilovat o získání dotace na stavbu chodníku, protože jde o finančně náročný projekt. Věříme ale, že se vše podaří podobně, jako u chodníku směr Myšlín, kde už momentálně výstavba běží.

Ad PARKOVIŠTĚ „P + R“ U NÁDRAŽÍ
Pozemek, na kterém je parkoviště zamýšleno, není v majetku města.
V roce 2014 byla majiteli pozemku Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) zaslána žádost o jeho odkup.
V roce 2015 (!) správní rada SŽDC tuto žádost projednala a na základě znaleckých posudků stanovila cenu za odkup na 540.000 Kč.
Zastupitelstvo města Mnichovice tuto cenu odsouhlasilo.
Dne 27. 6. 2017 (!) jsme obdrželi oznámení SŽDC, že předává návrh na prodej pozemku Ministerstvu dopravy ČR k následnému schválení Vládou ČR.
V současné době je zpracována kompletní projektová dokumentace a podána žádost o stavební povolení.
Čekáme na odsouhlasení prodeje Vládou ČR.

Ad VRAK AUTOMOBILU
O této věci mi není nic známo, pracovnice MěÚ, která měla záležitosti se zábory pozemků ve své kompetenci, již na našem úřadě nepracuje. Pokud tedy máte podnět k řešení, prosím o jeho zaslání. Jak ale píšete, řešení odstavených vozidel na soukromých pozemcích, pokud nejde o veřejně přístupnou komunikaci, opravdu nemá úřad kompetenci.

Ad PŘEJMENOVÁNÍ ULIC
Městský úřad nemá povinnost informovat v časovém předstihu o záměru pojmenování ulice. Musí tak učinit po vzniku této skutečnosti - tedy po odsouhlasení záměru zastupitelstvem města.

Ad BEZPEČNOSTNÍ HLÍDKA
K Vaši invektivám na adresu pracovníků bezpečnostní hlídky, kteří jsou pověřeni dozorem nad dodržováním pořádku na území města, se vyjadřovat nebudu. Pokud jste byl těmito pracovníky upozorněn na špatné parkování, dopustil jste se přestupku. Nevím, zda by pro Vás bylo lepší, aby věc byla řešena rovnou s Policií ČR, osobně se domnívám, že je menší komplikací, když Vás na chybu nejdříve někdo upozorní, než aby byla hned řešena policií nebo přestupkovým oddělením. Všeobecně platí, že ten, kdo se chová slušně a neporušuje předpisy, není, jak Vy píšete „buzerován“.

Ad ČASOPIS ŽIVOT MNICHOVIC
Standardně je časopis vydáván v tištěné formě. jeho elektronickou podobu najdete na webu města na tomto odkazu: http://www.mnichovice.info/index.php/zivot-mnichovic. Individuální zasílání elektronické podoby časopisu opravdu není v našich silách.

Ad „VHODNÉ A ŽÁDOUCÍ INVESTOVÁNÍ RADNICE“ a otázka „CO DĚLÁTE PROSPĚŠNÉHO PRO LIDI V MALEBNÉM MĚSTEČKU MNICHOVICE“
Z těch „hmatatelnějších“ projektů jsou to například:
• Dostavba patra Základní školy (ZŠ)
• Dostavba družiny ZŠ
• Dostavba šaten ZŠ
• Zateplení ZŠ
• Intezifikace čističky odpadních vod
• Výstavba sběrného dvora (aktuálně probíhá realizace)
• Zřízení nových sběrných míst na tříděný odpad (aktuálně je jich 10)
• Dostavba mateřské školy (MŠ)
• Zateplení MŠ (probíhá)
• Rekonstrukce mostku v Podskalí
• Rekonstrukce mostku ve Sportovní ulici (probíhá výběrové řízení na realizaci)
• Chodník směr Myšlín (probíhá realizace)
• Chodník směr Ondřejovská (viz popis situace výše)
• Opravy komunikací v katastru města (stále probíhají)
• Rekonstrukce aleje na Pražské ulici
• Výstavba workoutového hřiště na Božkově, včetně parkovacího stání
• Oprava zídky a vytvoření skalky v Ondřejovské ulici
• Koupě (a tím i zachování služeb pro naše občany!) zdravotního střediska
• Výsadba aleje v Ondřejovské ulici
• Renovace sochy svatého Jána a výsadba dvou nových stromů na Jánském náměstí
• Renovace Morového sloupu na Masarykově náměstí
• Renovace křížů a pomníků památce padlých (aktuálně probíhá)
• Nový varovný informační systém města
• Založení SMS informačního kanálu pro lepší informovanost občanů
• Nové webové stránky města (aktuálně probíhá jejich tvorba)
• Mobilní aplikace města
• Vyčištění koryta dolního toku potoka Křiváček (probíhají přípravné práce)
• Obnova řady lip v parku Holíka - postupná výměna lip z důvodu velmi špatného stavu (právě probíhá)
• Nákup nových hracích prvků dětského hřiště (probíhá výběr prvků)
• Obnova a nákup nových odpadkových košů, včetně košů na psí exkrementy (probíhá pasportizace)
• Dohoda s Českou poštou na prodloužení pracovní doby do 18. hodin
A mnoho dalšího...

Doufám, že moje odpovědi jsou dostatečné a věřím, že naše městečko pro Vás bude stále malebnější, i přes nutnost dodržování pravidel, rovných pro všechny jeho občany.

S pozdravem

Margita Valentová

Kolka Václav

Příspěvekod Kolka Václav » 26 črc 2017 23:06

citace:
Vážený pane Kolko,
v úvodu se omlouvám za skloňování Vašeho příjmení. U tohoto způsobu oslovení zůstanu i nadále, přestože vyžadujete, abychom Vás oslovovali v prvním pádě. Od dětství jsem naučena používat český jazyk dle jeho pravidel a oslovovat osoby pádem pátým. Vzhledem k tomu, že Vaše příjmení zní Kolka (předseda), správné oslovení zní „pane Kolko“ (předsedo). Prosím tedy o toleranci tohoto mého vrtochu.

Respektujte to, že se jmenuji Kolka v každém pádu!!!!!! Mě nezajímá,jak jste se naučila ČJ, nemíním tolerovat Váš vrtoch a už vůbec nejsem zvědavej na to, aby mě někdo tímto oslovením urážel( ano, opravdu mě to uráží) a nerespektoval člověka. Očekávám OMLUVU.

LIKVIDACE TUHÉHO KOMUNÁLNÍHO ODPADU (TKO)

Margita Valent-ová » 24 črc 2017 11:52
- p. M. Valent-ová+starostko a jim podobní, místo toho, abyste mi vysvětlovaly stále dokola pravopis českého jazyka (místo diskuze k věci), věnujte se prospěšné práci pro LIDI v městečku Mnichovice. Je zde-pro obecní úřad,spousta práce,kterou je potřeba udělat a vyřídit.Vaším základním úkolem je práce ve prospěch občanů, a né poučovat lidi(Kolka versus KOLKO) a k tomu je i urážet.
- V základu jste nevysvětlili, PROČ určujete minimální množství TKO. Jak zabezpečujete to, že si lidi koupí Vámi určený(direktivní-buzerační) množství odpadových pytlů-čímž se přihlásí ke svozu tuhého komunálního odpadu.Nijak Vám ani nevadí. že by si dotyčný zaplacené odpadní pytle ani nevyzvednul-HLAVNĚ když ZAPLATÍ. Nijak to ALE nezabrání odkládání odpadu tam, kam nepatří!!!Jak toto zajistíte a jak kontrolujete nakládání s TKO na jednotlivých pozicích??? A navíc, máte takový "bordel" v evidenci likvidace TKO, až jste mě nařknuli, že nemám zaplaceno i za rok 2016(mám stvrzeny o nákupu pytlu na rok 2016) a tím jsem se ( dle Vás) stal tzv. černým pasažérem-podvodníkem, na kterého dopláceli ostatní obyvatelé města.
Požaduji Vaší omluvu za toto křivé obvinění

- KDE je pro moje bydliště místo pro odkládání veškerého komunálního odpadu???
Nikde ho ve svém okolí nevidím žádné označení pro odkládání veškerého komunálního odpadu , tak mě napadá, že se s tímto problémem ( odkládání veškerého komunálního odpadu) budu obracet na místně příslušný obecní úřad.

Respektujte to, že se jmenuji Kolka v každém pádu!!!!!!

VRAK AUTOMOBILU
citace:
"O této věci mi není nic známo, pracovnice MěÚ, která měla záležitosti se zábory pozemků ve své kompetenci, již na našem úřadě nepracuje. Pokud tedy máte podnět k řešení, prosím o jeho zaslání. Jak ale píšete, řešení odstavených vozidel na soukromých pozemcích, pokud nejde o veřejně přístupnou komunikaci, opravdu nemá úřad kompetenci."

- Vůbec mě nezajímá,néni to moje starost, že pracovnice,která měla záležitosti se zábory pozemků ve své kompetenci, již na našem úřadě nepracuje.Je to pouze a jenom výmluva a k tomu ještě dost ubohá. Že by zase "bordel" v evidenci.
Upozornění na "vrak-nepojízdného motorového vozidla" v ulici Habrová, jsem Vás upozorňoval již hodně dlouho a stále NIC. V poslední době k tomuto "vozidlu" od stejného majitele(bydlí hned naproti), přibyla i hromada dřeva na této veřejně přístupné cestě,ačkoli má dost velkou parcelu hned naproti a ještě k tomu další zahradu za tímto domem. ASI Vás nezajímá, že toto "vozidlo-vrak-nepojízdné motorové vozidlo i hromada dřeva" stojí na veřejně přístupné komunikaci. Nebo si snad myslíte, že ulice, jménem HABROVÁ je MIMO veřejně přístupnou komunikaci??? Pak se podívejte na mapu Mnichovice a vyčistěte si brýle, abyste viděli a pochopili, že to je veřejně přístupná komunikace. Hodně se zvýšila v této lokalitě výstavba a tím také i doprava a obzvláště v zimním období je s tímto problém. Lidi z této lokality necháváte chodit-brodit se kalužemi blátem a v zimě i sněhem, to je Vám také zcela jedno.
Starejte se o co máte a k tomu používejte "Selský rozum".
CO s tím uděláte ???

citace:
PŘEJMENOVÁNÍ ULIC
Městský úřad nemá povinnost informovat v časovém předstihu o záměru pojmenování ulice. Musí tak učinit po vzniku této skutečnosti - tedy po odsouhlasení záměru zastupitelstvem města.

- Mám dotaz: KDY a JAK jste plnili svojí povinnost vůči mojí osobě v tomto bodu???

BEZPEČNOSTNÍ HLÍDKA
K Vaši invektivám na adresu pracovníků bezpečnostní hlídky, kteří jsou pověřeni dozorem nad dodržováním pořádku na území města, se vyjadřovat nebudu. Pokud jste byl těmito pracovníky upozorněn na špatné parkování, dopustil jste se přestupku. Nevím, zda by pro Vás bylo lepší, aby věc byla řešena rovnou s Policií ČR, osobně se domnívám, že je menší komplikací, když Vás na chybu nejdříve někdo upozorní, než aby byla hned řešena policií nebo přestupkovým oddělením. Všeobecně platí, že ten, kdo se chová slušně a neporušuje předpisy, není, jak Vy píšete „buzerován“.

- Vážení, vzhledem k tomu, že ona "bezpečnostní hlídka" "buzeruje lidi" viz moje předchozí vyjádření k tématu a vzhledem k tomu, že tato HLÍDKA je určená obecním úřadem z kterého je také placená(nelze předpokládat, že to dělají zadarmo) Dokonce si myslím, že tato HLÍDKA je v rozporu se zákony této země.
V souladu s právem na informace se PTÁM:
- NA základě jakého zákona, paragrafu a odstavce (CITOVAT prosím)byla zřízena tato HLÍDKA ???
- KDO navrhl, doporučil a odsouhlasil toto "mrhání" financemi tohoto městečka ???
- KDO za tuto činnost nese odpovědnost se všemi následky z tohoto plynoucí ???
- Jaké má tato HLÍDKA určené "povinnosti"KDO je navrhl, schválil a ustanovil do praxe???
- KOLIK stojí tato "sranda". Jaký je roční rozpočet a jaké jsou aktuální měsíční náklady ???

ČASOPIS ŽIVOT MNICHOVIC
citace:
Standardně je časopis vydáván v tištěné formě. jeho elektronickou podobu najdete na webu města na tomto odkazu: http://www.mnichovice.info/index.php/zivot-mnichovic. Individuální zasílání elektronické podoby časopisu opravdu není v našich silách.

- ANO, vím, že ŽM je dodávám ve fyzické podobě do schránek obyvatelům tohoto městečka. ALE v mém případě to "jaksi" neplatí-nefunguje.Opakovaně jsem si na toto stěžoval.Výsledek byl ten,že jsem ŽM opakovaně nedostával do schránky. Navrhl jsem tedy jednodušší způsob doručování=elektronickou cestou. Zafungovalo to pouze jednou a dál zase NIC!!! Je pro Vás v 21 století problém zvolit jednodušší, ekonomičtější a snadnější cestu k řešení problému ??? Kolik by se ušetřilo realizací tohoto návrhu v širokém použití.Odhaduji tak min. polovina nákladu tisku ŽM.
CO s tím uděláte ???

citace:
Doufám, že moje odpovědi jsou dostatečné a věřím, že naše městečko pro Vás bude stále malebnější, i přes nutnost dodržování pravidel, rovných pro všechny jeho občany.

- Vážená, vážení, dávám Vám za pravdu .... nutnost dodržování pravidel, rovných pro všechny ... To platí nejenom pro občany tohoto malebného městečka, ALE i pro představitele této obce-obecní úřad.

ŽÁDOST:
Žádám obecní úřad Mnichovice ( v mém případě) o posouzení mojí svízelné sociální situace a umožnit mojí osobě(respektive na č.ev.490, Mnichovice, po dobu mého trvalého pobytu na uvedené adrese) odebírání,respektive likvidaci TKO formou odběru-nákupu odpadních pytlů s povinností separování odpadu dle potřeby bez direktivního určování minimálního množství odběru odpadních pytlů za rok/č.ev. Nemíním se vyhýbat oficiální likvidaci TKO,nemíním likvidovat TKO jiným způsobem, budu separovat odpad a budu realizovat jeho likvidaci=odvoz na sběrné místo na vlastní náklady, v souladu s potřebou, žádoucím směrem a na vlastní náklady. K navrhovanému se tímto zavazuji celým svým jménem Kolka Václav.
Předem děkuji za pochopení Kolka V.

S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Kolka Václav

Příspěvekod Kolka Václav » 01 srp 2017 13:21

Dobrý den( bez oslovení dle realizované praxe p. M. Valentové)

viewtopic.php?f=3&t=36

ŽÁDOST:
Žádám obecní úřad Mnichovice ( v mém případě) o posouzení mojí svízelné sociální situace a umožnit mojí osobě(respektive na č.ev.490, Mnichovice, po dobu mého trvalého pobytu na uvedené adrese) odebírání,respektive likvidaci TKO formou odběru-nákupu odpadních pytlů s povinností separování odpadu dle potřeby bez direktivního určování minimálního množství odběru odpadních pytlů za rok/č.ev. Nemíním se vyhýbat oficiální likvidaci TKO,nemíním likvidovat TKO jiným způsobem, budu separovat odpad a budu realizovat jeho likvidaci=odvoz na sběrné místo, v souladu s potřebou a žádoucím směrem na vlastní náklady.
K navrhovanému se tímto zavazuji celým svým jménem Kolka Václav.
Předem děkuji za pochopení Kolka V.

NEDOSTAL JSEM ODPOVĚĎ !!! CO S TÍM UDĚLÁTE ???

- V základu jste nevysvětlili, PROČ určujete minimální množství TKO. Jak zabezpečujete to, že si lidi koupí Vámi určený(direktivní-buzerační) množství odpadových pytlů-čímž se přihlásí ke svozu tuhého komunálního odpadu.Nijak Vám ani nevadí. že by si dotyčný zaplacené odpadní pytle ani nevyzvednul-HLAVNĚ když ZAPLATÍ. Nijak to ALE nezabrání odkládání odpadu tam, kam nepatří!!!Jak toto zajistíte a jak kontrolujete nakládání s TKO na jednotlivých pozicích??? A navíc, máte takový "bordel" v evidenci likvidace TKO, až jste mě nařknuli, že nemám zaplaceno i za rok 2016(mám stvrzeny o nákupu pytlů na rok 2016) a tím jsem se ( dle Vás) stal tzv. černým pasažérem-podvodníkem, na kterého dopláceli ostatní obyvatelé města.
Požaduji Vaší omluvu za toto křivé obvinění
- KDE je pro moje bydliště místo pro odkládání veškerého komunálního odpadu???
Nikde ho ve svém okolí nevidím žádné označení pro odkládání veškerého komunálního odpadu , tak mě napadá, že se s tímto problémem ( odkládání veškerého komunálního odpadu) budu obracet na místně příslušný obecní úřad.

ASI Vás nezajímá, že toto "vozidlo-vrak-nepojízdné motorové vozidlo i hromada dřeva" stojí na veřejně přístupné komunikaci. Nebo si snad myslíte, že ulice, jménem HABROVÁ je MIMO veřejně přístupnou komunikaci??? Pak se podívejte na mapu Mnichovice a vyčistěte si brýle, abyste viděli a pochopili, že to je veřejně přístupná komunikace. Hodně se zvýšila v této lokalitě výstavba a tím také i doprava a obzvláště v zimním období je s tímto problém.
Vás toto auto nezajímá, protože (nejde o vrak, vůz má registrační značky)znamená to, když má autoRZ tak je OK a může stát kde chce a ztěžovat ostatním život, popíráte, že vozidlo+dřevo stojí na veřejné komunikaci,ALE na druhou stranu, když delší dobu stálo odstavené auto(taky mělo RZ) na náměstí, hned jste jej-majitel honili, aby vozidlo odstranil. Chápu, na náměstí vidíte ale Habrová je pro Vás moc daleko a hlavně tady nepracujete ani nebydlíte, tak co byste se starali. Sice popíráte vlastní slova a předchozí vysvětlení,to Vám ani nevadí, zblbneme HO aby neotravovat

Lidi z této lokality necháváte chodit-brodit se kalužemi blátem a v zimě i sněhem, to je Vám také zcela jedno.
Starejte se o co máte a k tomu používejte "Selský rozum".
CO s tím uděláte ???

citace:
PŘEJMENOVÁNÍ ULIC

- Mám dotaz: KDY a JAK jste plnili svojí povinnost vůči mojí osobě v tomto bodu???

- Vážení, vzhledem k tomu, že ona "bezpečnostní hlídka" "buzeruje lidi" viz moje předchozí vyjádření k tématu a vzhledem k tomu, že tato HLÍDKA je určená obecním úřadem z kterého je také placená(nelze předpokládat, že to dělají zadarmo) Dokonce si myslím, že tato HLÍDKA je v rozporu se zákony této země.
- NA základě jakého zákona, paragrafu a odstavce (CITOVAT prosím)byla zřízena tato HLÍDKA ???
- KDO navrhl, doporučil a odsouhlasil toto "mrhání" financemi tohoto městečka ???
- Jaké má tato HLÍDKA určené "povinnosti"KDO je navrhl, schválil a ustanovil do praxe???
- KOLIK stojí tato "sranda". Jaký je roční rozpočet a jaké jsou aktuální měsíční náklady ???
NEDOSTAL JSEM ODPOVĚD !!! CO S TÍM UDĚLÁTE ???

- ANO, vím, že ŽM je dodávám ve fyzické podobě do schránek obyvatelům tohoto městečka. ALE v mém případě to "jaksi" neplatí-nefunguje.Opakovaně jsem si na toto stěžoval.Výsledek byl ten,že jsem ŽM opakovaně nedostával do schránky. Navrhl jsem tedy jednodušší způsob doručování=elektronickou cestou. Zafungovalo to pouze jednou a dál zase NIC!!! Je pro Vás v 21 století problém zvolit jednodušší, ekonomičtější a snadnější cestu k řešení problému ??? Kolik by se ušetřilo realizací tohoto návrhu v širokém použití.Odhaduji tak min. polovina nákladu tisku ŽM.
CO s tím uděláte ???

- Vážená, vážení, dávám Vám za pravdu .... nutnost dodržování pravidel, rovných pro všechny ... To platí nejenom pro občany tohoto malebného městečka, ALE i pro představitele této obce-obecní úřad.
Respektujte to, že se jmenuji Kolka v každém pádu!!!!!

http://www.mnichovice.infoFacebook.com/ ... asi-strane = jedině tehdy, když potřebuje od Vás peníze, nejlépe za něco, co ani neumí -nemusí dělat,ani neumí kontrolovat, natož vysvětlovat. Budu Vás "nahánět" všemy prostředky,dokud se nedočkám Vašich řádných vysvětleních,na které má nárok každý občan

- - - . . . CO ??? tam vlastně DĚLÁTE, když nedovedete ani slušně odpovědět na dotazy a přesto tam máte "bordel" v evidenci. A že byste se omluvili za Vaše "přešlapy???
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

..................................................................................................................................................

e-mail ze dne: 30.7.2017
Dobrý den,

vzhledem k tomu, že během včerejšího dne nám přišlo několik reakcí od zastupitelů, které jste dal pravděpodobně do kopie Vašeho e-mailu, přidávám je mezi adresáty mé odpovědi.

Poplatek za likvidaci TKO byl uhrazen majitelem nemovitosti, kterou obýváte. Prosíme, vyzvedněte si na městském úřadě zbývajících 9 ks odpadových pytlů.

Z obecně závazné vyhlášky není možné udělovat výjimku způsobem, který požadujete, jediným možným řešením, jak bychom Vám mohli vyjít vstříc je možnost rozdělení platby do splátkového kalendáře. Toto řešení Vám bylo nabídnuto při Vaší osobní návštěvě úřadu, ovšem bez odezvy. Znovu opakuji, že nejde o direktivní určování nejnižšího množství vyprodukovaného odpadu, ale o roční poplatek za jeho likvidaci, do kterého je započítána i likvidace tříděného odpadu.

Na Vaše ostatní dotazy jsem již odpověděla v předchozí komunikaci, pouze tedy doplním tyto dva body:

Bezpečnostní hlídka byla zřízena rozhodnutím zastupitelstva města na základě stále rostoucí potřeby dohledu nad dodržováním pořádku ve městě. I na základě častých dotazů občanů, kdy budou mít Mnichovice městskou policii (MP), jsme se před více než rokem začali touto otázkou zabývat. Bohužel, provoz MP by městskou pokladnu zatížil minimálním ročním výdajem 5 milionu korun. Z tohoto důvodu jsme hledali jiné řešení. Několik měsíců nám službu zajišťovala bezpečnostní agentura, se kterou jsme ale nebyli spokojeni. Proto jsme se rozhodli pro řešení, které je nejjednodušší a také nejlevnější ze třech možných variant. Vzhledem k tomu, že jde o zaměstnance města a ne o městkou policii, nepodléhá zřízení jejich pracovního místa žádným zvláštním právním předpisům.

Služba funguje ve městě rok a především na základě pozitivních ohlasů občanů jsme přesvědčeni, že její zřízení mělo smysl.

Automobil a dřevo v ulici Habrová - na místě jsem byla osobně. Automobil (nejde o vrak, vůz má registrační značky) i dřevo se nachází na pozemku soukromém pozemku mimo komunikaci. Vzhledem k tomu, že netvoří překážku v průjezdu ostatním vozidlům touto účelovou komunikací (viz přiložené foto), není městský úřad kompetentní k výzvám k jejich odstranění.

S pozdravem
Margita Valentová
Margita Valentová
1. místostarostka města Mnichovice
tel.: 724 319 000
valentovamargita@gmail.com
1.mistostarostka@mnichovice.info....
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Kolka Václav

Příspěvekod Kolka Václav » 01 srp 2017 19:38

ZDE budu publikovat korespondenci s obecním úřadem Mnichovice ve věci: Odpady, pořádek ve městě
níže přeposlaný NEVYŽÁDANÝ e-mail napsala a zaslala:
Margita Valentová,místostarostka města Mnichovice 1.mistostarostka@mnichovice.info........, p. Martinu Kolkovi-synu Václava Kolky dne:31.7.2017
komentář k věci:
Rádní městečka Mnichovice, jste poháněny pomlouvačně chtivým chtíčem, že v " zájmu věci " zasíláte NEvyžádaný e-maily. Již nevíte, co byste měli udělat, aby ten Kolka(v každém pádu) dále NEOTRAVOVAL. Tímto e-mailem jenom eskalujete celou záležitost. Chci tím říci, že otravujete a buzeruje i ostatní lidi, jenom proto, abyste "dosáhli" požadovaného. Víte o tom, že zasílání nevyžádané pošty je trestné???
Máte-li problém s p. Václavem Kolkou, nevidím důvod, proč otravujete,či-li protiprávně spamujete p.Martina Kolku ??? To mi rozum nebere.Chovejte se slušně s logickým myšlením.
Jestli se toto z obecního úřadu bude opakovat, je jedno od koho, budu se muset bránit jinou, důraznější cestou.
p.s.
velice mě zaráží, že cituji:"vyděšené dotazy o koho a o co vlastně jde " toto beru jako jasný důkaz, že e-mail nečtete dostatečně pozorně, nebo spíš vůbec, natož na něj odpovědět srozumitelně,v plném rozsahu na všechny vznesené otázky.Jenom další důkaz, jak to TAM u Vás funguje!!!Ten bordel jsem už jednou-dvakrát kritizoval a toto mě to zase potvrzuje.

http://www.mnichovice.infoFacebook.com/ ... asi-strane = jedině tehdy, když potřebuje od Vás peníze, nejlépe za něco, co ani neumí -nemusí dělat,ani neumí kontrolovat, natož vysvětlovat. Budu Vás "nahánět" všemy prostředky,dokud se nedočkám Vašich řádných vysvětleních,na které má nárok každý občan

S pozdravem Kolka Václav

p.s. KOLKA v každém pádu

> -------- Přeposlaná zpráva --------
> Předmět: Fwd: Odpady, pořádek ve městě+ŽÁDOST ...
> Datum: Mon, 31 Jul 2017 22:10:34 +0200
> Od: Margita Valentová <valentovamargita@gmail.com>
> Komu: Martin Kolka <martin.kolka@marconi.ttc.cz>
>
>
> Vážený pane Kolko,
>
> předem se omlouvám za nevyžádaný e-mail, ale i přesto, že jste se slečnou Baborovou dořešil poplatky za likvidaci odpadů u Vašeho otce, včera večer od něj přišla další zpráva. Po jeho výstupu na úřadě před několika dny napsal příspěvek na diskuzní fórum města, na který jsem reagovala a na který odkazuje v tomto e-mailu.
> S největší pravděpodobností byl e-mail zaslán ve skryté kopii všem zastupitelům, protože během dne se ke mně od nich dostávaly vyděšené dotazy o koho a o co vlastně jde.
> I když jsem to původně neměla v úmyslu, protože co bylo třeba, jsem již vysvětlila, budu muset reagovat v krátkosti ještě jednou.
>
> Ze včerejšího e-mailu je patrné, že Váš otec neví, že jste poplatek uhradil. Nerada bych způsobila nějaké rodinné nepříjemnosti, proto píši nejdřív Vám. V reakci na jeho žádost mu musím napsat, že jeho pytle jsou už uhrazeny, tak doufám, že to nezpůsobí nějakou bouři...
>
> S přáním pěkného zbytku dne
>
> Margita Valentová
> místostarostka města Mnichovice
> Tel.: 724 319 000
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Petra Pecková

Příspěvekod Petra Pecková » 02 srp 2017 10:31

Vážený pane Kolka (Vaše přání respektuji, byť tím nedodržuji gramatiku, ale udělám to pro Vás ráda, pětku snad od paní učitelky už nedostanu),
již několik dnů, možná týdnů nás zásobujete emaily, navštěvujete na radnici a stále dáváte na stůl stejné argumenty. Nechcete slyšet argumenty druhé strany. Protože Vám spoustu času věnovaly nejen pracovnice městského úřadu, ale i paní místostarostka a já, dovoluji si tuto diskuzi ukončit, byť jistě k Vaší nespokojenosti a vše shrnout:

Město Mnichovice vydalo platnou vyhlášku o likvidaci odpadu s poplatkem za nemovitost. Změnilo tím stávající smluvní systém, kdy ten, kdo chtěl a byl poctivý, smlouvu s městem o likvidaci odpadu uzavřel a někdo jiný tak prostě neučinil a byl černým pasažérem. Vy jste jím tehdy nebyl, protože jste si pytle kupoval a třídil jste a to Vám budiž ke cti. Jen jste jich kupoval méně než je dosud v systému likvidace na nemovitost stanoveno, protože poplatek je na nemovitost my nemůžeme zjišťovat, zda je majitel v domě jen sám, nebo mu přijede návštěva nebo třeba nemovitost majitel pronajme. Vyhláška města je zpracována dle zákona, schválena zastupitelstvem města, dále zaslána dle zákona na Ministerstvo vnitra ČR ke schválení. Ministerstvo vnitra, věřte mi nebo ne, málokterou vyhlášku nevrátí k dopracování, proto s nimi velmi úzce spolupracujeme už při přípravě vyhlášky. Za rok 2016 a 2017 nebyl poplatek dle vyhlášky u nemovitosti, kde bydlíte, zaplacen. Proto přišla výzva k zaplacení. Na tu jste reagoval a opakovaně byl osobně na úřadě, zasílal maily a diskutoval na diskuzním fóru. Na vše Vám bylo odpovězeno. Jen odpovědi nechcete slyšet, protože nejsou dle Vašich představ.
Chtěl jste ode mě osobně potvrzení, že jste povinen vyhlášku dodržovat. Sdělila jsme Vám, že je to jako kdybyste chtěl po předsedovi poslanecké sněmovny potvrzení, že když řídíte auto, musíte dodržovat zákon o provozu na pozemních komunikacích. Nicméně sedla jsem ke stolu a splnila Vaše přání a potvrzení Vám napsala i s odpovědí na Váš dotaz, co máte dělat s nespotřebovanými pytli a s nabídkou, že poplatek můžete splácet formou splátkového kalendáře.
Mezitím jsme vše řešili s vaším synem. Nařkl jste nás z pomlouvání u Vašeho syna a toho, že nemáme právo s tím toto řešit. Majitelem nemovitosti je ale Váš syn a musíme to s ním řešit podle zákona. Váš syn poplatek uhradil. Vy jste si vyzvedl zbývající pytle.

Tímto bych považovala záležitost za uzavřenou. Jistě uvítáte, že jako obyvatel nemovitosti, kde je placen poplatek za likvidaci odpadu, budete moci od podzimu bezplatně využívat nový sběrný dvůr.

Pěkný den a prosím, snažte se pochopit, že z naší strany nemůže být na další Vaše emaily týkající se stále stejné problematiky dále reagováno. Nemáme na to kapacity.

Pěkný den, pane Kolka.
Petra Pecková, starostka

Kolka Václav

Příspěvekod Kolka Václav » 13 srp 2017 21:41

příklad k zamyšlení pro město mnichovice:

Jihomoravská obec Šitbořice provozuje unikátní systém třídění odpadu, do kterého přímo zapojuje místní obyvatele. Ti mohou svůj odpad doma třídit do označených pytlů a obec jim pak jako odměnu vrací část běžných poplatků za svoz komunálního odpadu. Každá domácnost má svůj “odpadový účet”, kde si může zkontrolovat, kolik a jakého odpadu se jí podařilo vytřídit nebo, jaká jí náleží odměna.
Unikátní systém třídění odpadu a motivace obyvatel funguje již od roku 2012 a je postupně zdokonalován. Obyvatelé obce mohou doma třídit odpad do připravených a označených pytlů, ke třídění je přitom motivuje nejen ochrana životního prostředí, ale také nižší poplatek za svoz komunálního odpadu. Nejlepší třídiči za odpad platí pouhých 130 Kč ročně.
O chod systému se stará obec spolu s několika dobrovolníky. Každá domácnost dostává pytle opatřené čárovým kódem učené na jednotlivé druhy odpadu. Dobrovolníci a brigádníci pak na základě čárových kódů vkládají informace o svezených pytlích na web. Každá domácnost si díky tomu snadno zjistí, kolik odpadků vytřídila a jak snížila svůj roční poplatek.
Systém třídění odpadu v Šitbořicích je dobrým příkladem zapojení lokální komunity do ekologicky prospěšného projektu. Díky třídění se v obci během čtyř let podařilo snížit objem komunálního odpadu o více než 50 %. Ročně se v obci vytřídí přes 145 tun zpracovatelných surovin. Do projektu je zapojená většina domácností v obci a na celý systém třídění odpadu není potřeba doplácet z obecního rozpočtu.
V čem je projekt unikátní:
- Úspěšné zapojení místních obyvatel díky pozitivní motivaci
- Za čtyři roky se podařilo snížit objem netříděného komunálního odpadu na polovinu
- Využívány jsou moderní technologie, díky kterým každý zjistí, jak si při třídění odpadu stojí

zdroj: http://www.energyglobe.cz/hlasovani/-a100247
prostě-někdo na to jde logicky - motivačně a někdo direktivně - ekonomicky
S pozdravem Kolka Václav
p.s. KOLKA v každém pádu

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 14 srp 2017 16:06

Ano, o tomto způsobu likvidace odpadů víme a máme jej zařazen jako bod k jednání na podzimní schůzku komise pro životního prostředí. Podle článku systém ve zmíněné obci funguje díky partě dobrovolníků, což pro nás není řešení, musíme najít způsob na profesionální úrovni.
Rozhodně se však touto otázkou chceme a budeme zabývat.

Děkujeme za Váš podnět.

S pozdravem
Margita Valentová

Zpět na