Zelené a rozkvetlé Mnichovice

Michal Kabát

Zelené a rozkvetlé Mnichovice

Příspěvekod Michal Kabát » 22 led 2015 10:20

Obávám se, že se z akce Zelené a rozkvetlé Mnichovice stala fraška. Přihlášených fotek se sešlo tak málo, že bylo třeba zařadit fotky veřejných objektů, aniž o to stály. Již to je nefér vůči těm, kteří se soutěže aktivně zúčastnili. Hlasování na webu je kapitola sama pro sebe. Nejprve část fotek chyběla, a když se tam dodatečně objevily, náhle jedna z nich během několika dnů získala 140 hlasů (a počet stále roste).
Navrhuji celou soutěž zrušit nebo alespoň zrušit veřejné hlasování a neudělovat "speciální cenu".

edoras
Administrátor

Re: Zelené a rozkvetlé Mnichovice

Příspěvekod edoras » 22 led 2015 14:55

Dobrý den,

vyjádřím se pouze k vámi zmíněnému rapidnímu nárůstu hlasů u jedné fotky ... informace o všech hlasujících jsou průběžně logovány. U konkrétní fotky, kterou zmiňujete, je podle logů evidentní, že tam probíhalo více paralelních hlasování z podobných adres v podobné době. Stejně jako vy, i já mám podezření, že hlasování u této konkrétní fotky bylo účelově vyvované. Domluvíme se s pořadateli, jak na situaci budeme reagovat.
Bohužel technicky je poměrně obtížné zajistit, aby hlasování nebylo zneužitelné. Nejspolehlivější metoda by byla registrace hlasujících, což by ale na druhé straně byla komplikace pro všechny hlasující. Záměr, se kterým jsme web připravovali bylo, udělat hlasování jednoduché s tím, že v případě znužití bude postupováno individuálně, což je asi přesně tento případ.

S pozdravem, Jiří Mareš
Jiří Mareš
Administrátor

Margita Valentová

Příspěvekod Margita Valentová » 22 led 2015 15:37

Vážený pane Kabáte,

velmi mne mrzí komplikace, které se soutěží nastaly. To, že některé fotografie byly do soutěže zařazeny později je chyba, ke které došlo při přebírání e-mailové adresy vytvořené pro tuto soutěž. Všem, kterých se pozdní zařazení týkalo jsem se omluvila, tímto se tedy omlouvám i Vám. Bohužel, jak Vám vysvětlil pan Mareš, nejsme schopni veřejné hlasování ošetřit tak, aby nebylo zneužitelné. Proto také k tomuto hlasování přistupujeme pouze jako k jakési "Ceně diváka" a o vítězích finanční odměny rozhodne odborná porota. Této porotě budou předloženy všechny došlé fotografie, což vidím v rámci možností jako jediné spravedlivé řešení. Z tohoto důvodu se nedomnívám, že by bylo nutné soutěž rušit a začínat znovu. Pokud někomu stojí čas strávený naklikáváním hlasů u jeho fotografie za dárkový balíček, je to jeho volba.
Děkuji za Váš podnět,
Margita Valentová

Klára Kabátová

Příspěvekod Klára Kabátová » 22 led 2015 19:26

Milý manželi,

já si naopak myslím, že soutěž by se měla zachovat a každorocně opakovat. Toto je premiové zkušební kolo, v němž se testují možnosti. Doufejme, že obrázky rozkvetlých předzahrádek a vyzdobených oken se stanou inspirací i pro další sousedy a naše město doslova vzkvete, a to rok od roku více.
Smutné samozřejmě je, že i v tomto milém sousedském klání má někdo tak velké ambice, že kvůli výhře podvádí. To se ve slušné společnosti vskutku nedělá.
Tak už se těším na jaro, až zaseji semínka a ten náš záhonek před domem mi bude dělat radost, jak se ty kytičky budou drát ke slunci a nakonec krásně rozkvetou. Doufám, že, až někdo půjde kolem, tak se taky potěší, a já zase budu mít radost, když po Mnichovicích záhonků, truhlíků, keřů ... přibude a všem nám tady bude nějak líp a radostněji.
Tak rozkvetlým Mnichovicím zdar!
Klára Kabátová

Zpět na